Nasz personel
Lek. med. Sławomir Badura
specjalista medycyny rodzinnej

Urodzony w 1965 r. Lekarz od 1990 r.
Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego). Staż podyplomowy odbył w klinice Du Parc des Sports w Aurillac (Francja) oraz w SP ZOZ MSWiA w Krakowie.

Od 1993 r. lekarz I stopnia anestezjologii i intensywnej terapii. Od 1999 r. specjalista medycyny rodzinnej. Od 2006 r. opiekun odpowiedzialny za realizację stażów podyplomowych z medycyny rodzinnej.

W latach 2000-2010 zastępca kierownika NZOZ Borek Fałęcki.

Od 2010 roku współzałożyciel Praktyki Lekarzy Rodzinnych w Ośrodku Medycznym ZDROWIE w Krakowie przy ul. Montwiłła-Mireckiego 10.

Członek Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Posiada uprawnienia do badań profilaktycznych pracowników oraz kierowców.

Żonaty, ma córkę i czterech synów. Zainteresowania: historia, malarstwo, muzyka klasyczna, turystyka i wiedza ogólna. Wolny czas lubi spędzać na świeżym powietrzu.


Lek. med. Maria Turlej-Popiel
specjalista medycyny rodzinnej

Absolwentka Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Od 1996 r. lekarz I stopnia chorób wewnętrznych. Od 1998 r. specjalista medycyny rodzinnej. Opiekun odpowiedzialny za realizację stażów podyplomowych z medycyny rodzinnej oraz studenckich praktyk wakacyjnych z zakresu medycyny rodzinnej.

Od ponad 20 lat związana z podstawową opieką zdrowotną. Przez 5 lat pracowała także w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

Od 2010 roku współzałożyciel Praktyki Lekarzy Rodzinnych w Ośrodku Medycznym ZDROWIE w Krakowie przy ul. Montwiłła-Mireckiego 10.

Na co dzień żona i mama trójki dzieci. W wolnych chwilach lubi czytać książki, zajmować się ogrodem i chodzić na spacery z psem.