Praktyka Lekarzy Rodzinnych Sławomir Badura, Maria Turlej-Popiel

lek. Sławomir Badura – specjalista medycyny rodzinnej, urodzony w 1965 r., lekarz od 1990 r., absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego); staż podyplomowy odbył w klinice Du Parc des Sports w Aurillac (Francja) oraz w SP ZOZ MSWiA w Krakowie; od 1993 r. lekarz I stopnia anestezjologii i intensywnej terapii; od 1999 r. specjalista medycyny rodzinnej; od 2006 r. opiekun odpowiedzialny za realizację stażów podyplomowych z medycyny rodzinnej; w latach 2000-2010 zastępca kierownika NZOZ Borek Fałęcki; od 2010 roku współzałożyciel Praktyki Lekarzy Rodzinnych w Ośrodku Medycznym ZDROWIE w Krakowie przy ul. Montwiłła-Mireckiego 10; członek Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce; posiada uprawnienia do badań profilaktycznych pracowników oraz kierowców; żonaty, ma córkę i czterech synów; zainteresowania: historia, malarstwo, muzyka klasyczna, turystyka i wiedza ogólna; wolny czas lubi spędzać na świeżym powietrzu.

lek. Maria Turlej-Popiel – specjalista medycyny rodzinnej; absolwentka Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego); od 1996 r. lekarz I stopnia chorób wewnętrznych; od 1998 r. specjalista medycyny rodzinnej; opiekun odpowiedzialny za realizację stażów podyplomowych z medycyny rodzinnej oraz studenckich praktyk wakacyjnych z zakresu medycyny rodzinnej; od ponad 20 lat związana z podstawową opieką zdrowotną; przez 5 lat pracowała także w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym; od 2010 roku współzałożyciel Praktyki Lekarzy Rodzinnych w Ośrodku Medycznym ZDROWIE w Krakowie przy ul. Montwiłła-Mireckiego 10; na co dzień żona i mama trójki dzieci; w wolnych chwilach lubi czytać książki, zajmować się ogrodem i chodzić na spacery z psem.

Katarzyna Marszałek – absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek: pielęgniarstwo); posiada specjalizację z pielęgniarstwa rodzinnego; w zawodzie pracuje od ponad 15 lat; doświadczenie zdobyła pracując w poradni chirurgicznej, kardiologicznej oraz dziecięcej; ukończyła kursy: szczepień ochronnych, elektrokardiografii, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kurs kwalifikacyjny Pielęgniarstwo Rodzinne.

Edyta Płaza – absolwentka Liceum Medycznego w Krakowie oraz studiów pielęgniarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim; w zawodzie pielęgniarki pracuje od ponad 15 lat; odbyła szkolenie w zakresie szczepień ochronnych; posiada doświadczenie zawodowe w pracy na oddziale ratunkowym, gabinecie chirurgicznym i intensywnej terapii.

Dorota Wołkowicz – absolwentka Liceum Medycznego w Krakowie (kierunek: pielęgniarstwo); ma doświadczenie zawodowe pracy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, na oddziale internistycznym (kardiologia) oraz małoinwazyjnej chirurgii klatki piersiowej; przez kilka lat pracowała jako pielęgniarka Państwowego Szpitala Klinicznego (obecnie Szpital Uniwersytecki w Krakowie); kursy i szkolenia specjalistyczne: – Kurs specjalistyczny „Szczepienia ochronne”, – Kurs specjalistyczny „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego”, – Kurs Europejskiej Rady Resuscytacji ILS Provider Course; – Kurs Bezpieczeństwa i Higieny Pracy; – Kurs dokształcający z zakresu zakażeń szpitalnych; – Kurs dokształcający z zakresu zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych i postępowania w stanach zagrożenia życia.